Akciové zdravotné ortopedické matrace
Trpíte častými bolesťami chrbtice, máte problémy s pohybovým aparátom alebo musíte preležať väčšinu dňa kvôli zdavotným problém v posteli? Zdravotný matrac bude pre vás najlepšou voľbou v prípade, ak sa rozhodujete pre kúpu nového matraca. Zdravotný matrac je čo sa týka ceny z tých drahších, no vašu investíciu určite neoľutujete. Tieto matrace majú mnoho výhod, sú kvalitné a odolné, a preto vám vydržia niekoľko rokov. Dôležité je si všímať, či má matrac certifikát. Takto ľahko rozlíšite menej kvalitný matrac od toho kvalitného.
Podporte slovenských výrobcov matracov. Naša bohatá ponuka zahŕňa aj kvalitné matrace od domácich producentov Benab a Materasso.
Zdravotné matrace sa vyrábajú tak, aby mali čo najlepšie ortopedické vlastnosti a poskytli vám čo najpohodlnejší a najkvalitnejší spánok. Skôr ako budete vyberať z bohatej ponuky zdravotných ortopedických matracov, berte do úvahy okrem materiálu aj iné parametre. Základom sú rozmery matraca, čiže výška, šírka a dĺžka. Na jednolôžkovú posteľ vyberajte z rozmerov 80x90 cm alebo 90x200 cm, pre manželské postele môžete zvoliť jeden spoločný matrac v rozmeroch 140x200 cm, 160x200 cm alebo 180x200 cm. Výška zdravotného matraca by mala mať viac ako 15 cm. Ďalším dôležitým bodom pri kúpe matraca je jeho tvrdosť. Tu platí, že ak vás pobolieva hrudná alebo krčná chrbtica a radi spávate na chrbte, voľte matrac T5, ktorý je najtvrdší. Matrac so zónami alebo stredne tvrdý T3/T4 je ideálny pre ľudí spávajúcich na boku. Ak trpíte bolesťami v krížovej oblasti, vyberajte z ponuky stredne tvrdých až mäkkých matracov T1/T2, pretože pri ležaní budú kopírovať a podopierať vaše telo.
K zdravotným matracom sa najviac hodia lamelové rošty, ktoré zvyšujú ich ortopedické vlastnosti. Rošty pomáhajú odvetrávať celú posteľ, a tak zabraňujú rozmnožovaniu mikróbov a plesní.
Druhy zdravotných matracov:
Ortopedické matrace nielen uľavia od bolesti chrbtice, ale zabezpečia aj zdravý a neprerušovaný spánok. Všetky ortopedické matrace sú vyrobené z tvrdších a odolnejších pien. Pevnosť matraca býva zabezpečená aj doplnením o vrstvy kokosového vlákna alebo latexu. Tieto matrace sa neodporúčajú osobám s boľavými kĺbmi, pretože vytvárajú nepríjemný bodový protitlak.
Anatomické matrace sa prispôsobujú líniám tela. Oproti ortopedickým sú tieto matrace mäkšie, no stále telu poskytujú veľmi dobrú oporu. Anatomické matrace sa vyznačujú zónami, v ktorých je materiál buď spevnený alebo zdvojený. Typickým príkladom sú taštičkové matrace so zónami pre krčnú, bedrovú a hrudnú chrbticu alebo penové matrace s použitím pien rôznej tuhosti.
Antibakteriálne matrace sú vhodné predovšetkým pre astmatikov a alergikov. Spanie na takýchto matracoch im uľaví od nepríjemných symptómov ako upchatie nosa, kašľanie alebo lapanie po dychu. Matrace sú vyrobené z prírodných materiálov, ktoré pomáhajú matrac čo najlepšie prevzdušniť. Najčastejšie sa používa kokosové vlákno alebo latex. Aj samotný snímateľný poťah matraca môže pomôcť. Výborný je poťah s úpravou aloe vera alebo so strieborným vláknom.
Antidekubitné matrace zabraňujú vzniku preležanín u osôb dlhodobo pripútaných na lôžko, pri pooperačných stavoch alebo úrazoch, kedy strávite v posteli značnú časť dňa. Antidekubitné matrace dokonale kopírujú vaše telo, poskytujú dobrú oporu svalom a zabraňujú tvorbe preležanín v miestach ako sú bedrá, lakte, päty či kríže. Tieto matrace podporujú krvný obeh a mnohé z nich majú aj masážnu funkciu.
Mohlo by vás zaujímať:
Antidekubitné matrace - čím sú výnimočné a pre koho sú určené